אודות  צמיג פלוס  /     שאלות ותשובות       איתור מידות       מאמרים     /   מדיניות משלוחים    /    שירות לקוחות    


חנות הצמיגים הגדולה בישראל מהיבואן לצרכן  
שאל את אחד הנציגים שלנו על המבצע לסט צמיגים 
   לווצאפ ישיר 0543112348
      

צמיגים קונים באינטרנט קל ופשוט !
המחיר כולל מע"מ הרכבה ואיזון 

 צמיגים קונים באנטרנט 
  צלצלו עכשיו !!!
  077-6707490  
מעל 100 מרכזי התקנה בכל הארץ    

איתור מידת הצמיג

  


מידות הצמיג רשומות על גבי הצמיג עצמו.
 
העזרו בציור מתחת לאיתור מידות הצמיג וכן תאריך ייצור של הצמיג.
 
 
 
 
 
 
מידות הצמיג רשומות גם ברישון הרכב ראו רישיון רכב מימין לדוגמא:
 

מידת הצמיגים – איך מחפשים ואיפה
צמיגים הם הגורם הבטיחותי החשוב ביותר והבסיסי ביותר ברכב. יהיה זה הרכב היקר בעולם, הוא לא יוכל לנסוע באופן בטוח ונוח ללא הצמיגים המתאימים. כאשר אנחנו מדברים על התאמה של צמיגים ברכב, יש כלל חשוב מאוד אותו אסור לשכוח. מידת הצמיגים הנכונה ברכב היא המידה שקבע יצרן הרכב. לאחר שהפנמנו את הכלל הזה, נמשיך עם ההסברים הרלוונטיים.

ראשית, חשוב לדעת כי יש המון סוגים של צמיגים. מבחינת הגודל וההתאמה הבסיסית שלהם לרכבים, רוב הצמיגים יכולים להתלבש על רוב סוגי הרכבים. כמובן שאין זה אומר כי כל הצמיגים יכולים להתאים לרוב סוגי הרכבים. למעשה, חשוב מאוד לדעת כי לכל רכב יש את המידה המיוחדת של צמיגים אשר מתאימים לו.
מידת הצמיגים המתאימה לרכב נקבעת, כאמור, על ידי יצרן הרכב. לכן, נוכל למצוא אותה ברישיון הרכב, במדבקה ליד דלת הנהג, או בספר הרכב. אלה הם המקומות היחידים בהם נוכל למצוא את המידה המדויקת של הצמיגים המתאימים לרכב שלנו. ייתכן כי מי שהתקין את הצמיגים ברכב לפנינו לא פעל על פי הגדרות היצרן, ולכן אסור לנו להסתכל על המידות שרשומות על הצמיג אשר מחובר לרכב. אנשים רבים טועים בנקודה הזו, ולכן חשוב להבהיר פעם נוספת, כי אין כל משמעות למספרים הרשומים על הצמיגים המחוברים כבר לרכב. המקום היחיד אליו צריך לפנות הוא הגדרות יצרן הרכב.

כאשר אנחנו רוכשים צמיגים חדשים, אנחנו מעוניינים שהם ימלאו את התפקיד שלהם למשך שנים רבות. השקענו כסף רב ברכישת צמיגים חדשים, ולכן אנחנו מצפים מהם לתפקד באופן מסוים, כפי שמובטח על ידי יצרן הצמיגים.

ובכן, הדבר החשוב ביותר והבסיסי ביותר כאשר אתם באים לרכוש  צמיגים לרכב חדשים, הוא תשומת לב למידה של הצמיגים המתאימים לרכב שלכם. אם תקנו צמיגים אשר אינם במידה שקבע יצרן הרכב, אתם מסתכנים במספר מישורים. ראשית, עלולה להיות סכנה בטיחותית בנסיעה עם צמיגים שאינם מתאימים לרכב. שנית, עלולה להיות שחיקה מוגברת של הצמיגים, ולמעשה לא תהיה תמורה לכסף ששילמתם עבורם.
 

 
מידות צמיגים

 
הצמיגים הם דבר חושב מאוד ברכב, לצערי הרב רוב האנשים נזכרים בקיומם רק כאשר ישנה בעיה כמו פנצ`ר או כאשר הם בלויים. אמנם שמירה על צמיגים ובדיקת צמיגים הם נושאים למאמר אחר, בכל זאת אני רוצה להזכיר את חשיבותם הרבה. כאשר אנו מבינים שהגיע הזמן להחליף את הצמיגים אנו צריכים למצוא צמיגים חדשים עם מידות צמיגים מתאימות.


מדריך קטן למידות צמיגים

ראשית כל בואו נסביר איך יודעים מהן מידות צמיגים של הרכב שלכם? מידות הצמיגים אם לא ידעתם מופיעות על צמיג הרכב בפורמט של מספרים ואות, משהו כמו 265/60R17. אם הצמיג שלכם בלוי או מלוכלך ואתם מתקשים למצוא, אל דאגה.
תוכלו למצוא את מידות הצמיגים רשומות גם בחוברת הרכב. חושב לציין שישנה חשיבות גדולה למידות הצמיגים ואין לנסות להשתמש במידות צמיגים אחרות. אתם חופשיים להחליט אלו צמיגים תבחרו, ישנם סוגים שונים של צמיגים בשוק המגיעים מיצרנים שונים, אך מידות צמיגים הן חשובות.

עכשיו שאתם יודעים איך לזהות את סוגי הצמיגים, הרשו לי להסביר לכם על כל המספרים השונים. בואו נתחיל מהמספר הראשון משמאל. מספר זה מייצג את רוחב הצמיג במילימטרים, בדוגמה שהזכרתי למעלה רוחב הצמיג הוא 265 מילימטרים.
המספר שבא אחריו (באמצע) הוא גובהו של דופן הצמיג ביחס לרוחבו.
בדומה שלמעלה גובה הדופן הוא 60% מרוחבו.
אם אתם רוצים לדעת את המידה המדויקת עליכם לחשב 0.6*265. המספר האחרון, או הראשון מצד ימין, מייצג את קוטר החישוק באינטשים.
בדוגמה שהזכרתי החישוק הוא בקוטר של 17 אינטש.

האות R מסמלת שזהו צמיג רדיאלי, רוב הצמיגים שתיתקלו בהם הם צמיגים לרכב רדיאליים המסומנים באות R, אך ברמה התיאורטית קיימים גם צמיגים דיאגונאליים וצמיגים מעורבים להם יש סימון באותיות אחרות. 
שימו לב למידות צמיגים כאשר אתם מחפשים צמיגים חדשים, זהו דבר חושב מאוד. זהו הבסיס וכל עוד מידות הצמיג מתאימות אתם חופשים לבחור את סוג הצמיג המתאים לכם. זה יכול להיות צמיג חורף, צמיג קיץ או כל צמיג שמתאים לכם מכל יצרן שתרצו... גודייר... מישלן... או כל אחד אחר.


לצד מידות צמיגים תוכלו למצוא על הצמיג סימונים אחרים, מבין הסימונים שתמצאו מלבד מידות הצמיג ניתן להזכיר את הסימונים של המהירות המרבית לצמיג אשר הם מסומנים אותיות ואת הסימונים של תאריך הייצור המסומנים על פי השבוע של הייצור והשנה. לדוגמה השבוע ה 20 של שנת 2014.
תאריך הייצור גם הוא דבר חשוב מאוד מכיוון שצמיגים ישנים הם אינם תקינים אפילו אם לא היו בשימוש.
 
 logo בניית אתרים